Systemy SaaS

Budowa rozwiązania SaaS redukuje TTM dzięki wykorzystaniu gotowych komponentów

Rozwiązania SaaS

Jeśli planujesz zbudować rozwiązanie informatyczne oferowane w modelu Software as a Service (SaaS), czeka Cię wiele wyzwań związanych z technologią i architekturą systemu. Dobrym sposobem na zmniejszenie ryzyka podjęcia błędnych decyzji technicznych i przekroczenia budżetu, a także szybszy start na rynku, jest korzystanie z gotowych komponentów i usług. Takie gotowe komponenty mogą zapewnić wspólne funkcje, takie jak uwierzytelnianie użytkownika, przechowywanie multimediów, przetwarzanie lub przyjmowanie płatności. Dzięki ich wykorzystaniu można stosunkowo szybko stworzyć szkielet rozwiązania i skupić się na konkretnych elementach tworzących główną wartość dla klientów.

Wybierając konkretne rozwiązania w postaci usług, komponentów czy bibliotek, warto sprawdzić, czy posiadają one wsparcie dla pracy w trybie multi-tenant oraz jaki jest koszt ich użytkowania wraz ze wzrostem liczby użytkowników.

Gotowe elementy

W 3e Software House od wielu lat tworzymy rozwiązania multi-tenant i SaaS i w tym czasie stworzyliśmy zestaw komponentów w postaci bibliotek i mikroserwisów, które znacząco przyspieszają ten proces.

Obejmują one:

  • uwierzytelnianie user-auth-service , które wspiera różne metody uwierzytelniania , od e-maila do usług oauth2 od zaufanych dostawców takich jak Google, Facebook, Apple czy WeChat. Usługa w pełni wspiera architekturę multi-tenant, dzięki czemu każdy najemca może posiadać własną bazę użytkowników. Dodatkowo serwis obsługuje wiele metod uwierzytelniania dla jednego klucza użytkownika - dzięki temu można mieć jedno konto i logować się za pomocą e-maila, a innym razem za pomocą np. Facebooka, nadal trafiając na jedno konto (w wielu podobnych serwisach wejście za pomocą e-maila i Facebooka zarejestrowanego na ten sam e-mail prowadzi do dwóch różnych kont).
  • usługa payment-router  do przyjmowania płatności od najemców korzystających z jednej z wielu bramek płatniczych poprzez jeden uniwersalny interfejs (UWAGA: lepsza nazwa to multi gateway-payment, payment-wrapper lub payment-manifold - konkurencja nie jest pewna co do multi-tenant
  • usługa CDN do przechowywania plików graficznych i wideo wchmurze Azure lub AWS dla najemców z możliwością ustawiania limitów i opcją skalowania plików graficznych. Służy on m.in. do obsługi zdjęć produktów w ramach poszczególnych najemców. Dodatkowo posiadamy komponent dla React Admina.
  • usługa powiadamiania działająca w trybie multi-tenant. Każdy z najemców może definiować szablony wiadomości i wysyłać je do swoich użytkowników za pomocą kanałów takich jak e-mail (poprzez usługę SendGrid), SMS czy wiadomości push. Dodatkowo posiadamy komponent dla React Admina do edycji szablonów wiadomości.
  • program lojalnościowy, działający jako usługa headless (dostępna poprzez API), pozwala na prowadzenie i zarządzanie kontami lojalnościowymi użytkowników w ramach wielu najemców. Umożliwia gromadzenie punktów z opcją ich wygaśnięcia (np. karta stored value), wykorzystanie punktów, programy typu "member-gets-member" i inne.

Wszystkie komponenty oferowane są z kodami źródłowymi i wsparciem technicznym.
Skontaktuj się z nami w celu uzyskania bezpłatnej konsultacji na temat budowy rozwiązania SaaS.