Testy wydajnościowe dla WSiP

2014-07-23 WSiP

Na zlecenie firmy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) przeprowadziliśmy testy wydajnościowo - przeciążeniowe Generatora Sprawdzianów, dostępnego pod adresem www.klasowki.pl. Celem testu było sprawdzenie maksymalnego obciążenia, jakie jest w stanie wytrzymać witryna generatora ze szczególnym uwzględnieniem mechanizmu logowania SSO, z generatorem klasówek i odpowiedzi włącznie.

W czasie testu wykorzystano narzędzie JMeter, które zostało uruchomione na kilkudziesięciu serwerach wirtualnych dostarczonych przez Amazon. Założeniem testu było symulowanie kilku tysięcy jednoczesnych użytkowników i zmierzony został tym samym czas odpowiedzi serwera na żądania wysłane przez przeglądarkę. Test został przeprowadzony w nocy, kiedy ruch na serwerze jest minimalny co miało na celu wyeliminowanie innego ruchu, który mógłby zakłócić przebieg testu.

Produktem testu był raport, zawierający szczegółowy opis przebiegu testu, wyniki testu oraz zidentyfikowane wąskie gardła. Nasze dokładne wytyczne pozwoliły Klientowi na  optymalizację infrastruktury serwerowej oraz aplikacji oraz w efekcie na stworzenie rozwiązania informatyczgo w pełni zdolnego do obsłużenia planowanej liczby gości.