MaxiBonus - aplikacja mobilna

2013-08-30 MaxiBonus

W ramach rozszerzenia działalności serwisu MaxiBonus w trakcie realizacji ostatniego z etapów projektu przygotowaliśmy aplikacje mobilne na systemy Android, IOS oraz Windows Phone. Aplikacje dostępna jest w trybach zarówno online jak i offline.
 
Głównym zadaniem aplikacji jest ułatwienie użytkownikom wyszukiwania ofert kuponów rabatowych. Zrealizowane jest to przez udostępnienie części funkcjonalności serwisu ale również dodanie kilku ułatwień niedostępnych w wersji www. Są to, po pierwsze: automatyczne określanie lokalizacji na podstawie odbiornika GPS wbudowanego w urządzenie mobilne oraz pokazywanie na mapie ofert znajdujących się w pobliżu. Druga istotna  funkcja to możliwość skanowania i rozpoznawania kodów kreskowych EAN i QR umieszonych na kuponach. Ta funkcjonalność jest udostępniona jedynie dla Emitentów - specjalnej grupy użytkowników. Aplikacja umożliwia również: rejestrację i logowanie użytkowników, przeszukiwanie ofert i ich zakup.
 
Tworząc aplikację wykorzystaliśmy opensource-owy framework PhoneGap. Założeniem tego frameworku jest budowa aplikacji w technologiach HTML5/CSS3/JS, które są następnie uruchamiane w przeglądarce Apache Cordova. Ograniczenia kodu napisanego w JavaScript są rozszerzane przez funkcje, które udostępnia przeglądarka oraz dedykowane pluginy. Dzięki temu rozwiązaniu po wykonaniu aplikacji dla systemu Android zaadaptowaliśmy ją dla systemów IOS oraz Windows Phone w krótkim czasie. Dzięki temu ostateczny koszt wykonania aplikacji dla 3 systemów mobilnych wyniósł niewiele więcej niż wykonania tej aplikacji dla jednego systemu.