Druga Edycja Olimpiady Finansowej

Już po raz drugi mieliśmy przyjemność tworzyć mechanizm i zaplecze webowe konkursu Olimpiada Finansowa organizowanego przez Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga przy Citi Handlowy.

Podobnie jak w zeszłym roku, naszym zadaniem było zaprojektowanie systemu informatycznego oraz serwisu internetowego w oparciu o dostarczone materiały graficzne. Serwery zostały przygotowane aby sprostać liczbie 50 000 uczniów wypełniających testy w ciągu 3 dni. Do II edycji olimpiady finansowej zgłosiło się 649 szkół. Aby sprostać takiemu obciążeniu został zaimplementowany mechanizm load balancing równomiernie rozkładający ruch na kilka serwerów. Nowością w tym roku jest także mechanizm do szybkiego tworzenia dodatkowych konkursów. Całość rozwiązania oparta jest o nasz system zarządzania treścią 3e CONTENT STUDIO oraz kilka dedykowanych wytczek.

Tegoroczna Olimpiada Wiedzy o Finansach - Banki w Akcji została zarejestrowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i znajduje się w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe przeprowadzanego w czerwcu 2010 roku.