DHL24 - Plugin do Magento

2015-04-07 DHL

W ramach rozbudowy serwisu DHL24 stworzyliśmy plugin do Magento, otwartego oprogramowania sklepu internetowego, udostępnianego na licencji Open Software License.
Plugin, umożliwia generowanie przesyłek z poziomu sklepu Magento z wykorzystaniem metod api udostępnianych przez DHL24. Po instalacji i konfiguracji pluginu, zamawianie przesyłki staje się łatwe i szybkie. Idea polega na dodaniu nowego formularza do sklepu z częściowo wypełnionymi danymi, którego poprawne uzupełnienie umożliwi utworzenie przesyłki bez przechodzenia na portal DHL24.

Główne funkcjonalności:

  • Możliwość zdefiniowania domyślnych danych dotyczących przesyłki oraz nadawcy po stronie aplikacji dhl24, dane te są pobierane i uzupełniane na formularzu tworzenia przesyłki w sklepie Magento,
  • Formularz tworzenia przesyłki w sklepie Magento, który w zalezności od wybranych opcji wywołuje odpowiednie metody api do tworzenia przesyłki i zamawiania kuriera udostępniane przez aplikację dhl24,
  • Dostępność dwóch nowych form wysyłki: DHL Parcel Shop z możliwością wyszukania punktu doręczenia na mapie oraz DHL Kurier z możliwością podania danych adresowych sąsiada. Wskazane przez użytkownika parametry (wybór punktu, adres sąsiada) automatycznie uzupełniane są na formularzu przesyłki.

 Funkcjonalność została utworzona dla Magento w wersji 1.9.