DHL Central Dispatch

2016-11-03 DHL

Central Dispatch to jeden z kluczowych systemów wspierających proces realizacji zamówienia w firmie DHL Express Poland. Głównym celem systemu jest przydzielanie zleceń typu pickup do kurierów obsługujących wydzielone obszary geograficzne.
Dyspozytorzy mają możliwość pełnego śledzenia sytuacji “w terenie” dzięki graficznym wizualizacjom i mają możliwość manualnego reagowania.

Z racji swojej funkcji system Central Dispatch został tak zaprojektowany aby szybko przetwarzać bardzo dużą ilość zleceń bez generowania opóźnień - jest to kluczowe szczególnie w momentach tzw. “szczytów paczkowych”. Jest to możliwe m.in. dzięki autorskiemu algorytmowi, który bardzo sprawnie radzi sobie z przetwarzaniem danych adresowych zawartych w zleceniach.

System jest zintegrowany m.in. z systemami transmisji danych do urządzeń typu Hand Held posiadanymi przez kurierów (transmisja bezprzewodowa).
Nieustannie prowadzimy support tego systemu (umowa SLA) oraz implementujemy zmiany zamawiane przez biznes (CR).
Warto dodać, że firma DHL Express Poland otrzymała w roku 2009/10 nagordę Lider Informatyki Computer World za swoją platformę IT w której system Central Dispatch stanowi istotny element.